Bu Blogda Ara

Merhaba:)

Ziyaretiniz için teşekkür ederim !

Obrigada pela visita !
Thank you for your visit !
Gracias por su visita !
Merci pour votre visite !
Grazie per la vostra visita !
Спасибо за Ваш визит !
Danke für Ihren Besuch !

Selam Aleykum!

Ευχαριστίες για την επίσκεψη !

訪問いただきありがとうございます !


İzleyiciler

Facebook a son eklediklerim. Beklerim:=))

4 Mayıs 2011 Çarşamba

Anne kime denir, Baba kimdir?.... SÜPER :)))

> * Aynı anda kendi çantasını, çocuğunun çantasını, çocuğunun oyuncak kutusunu, market torbasını, çocuğunun ayakkabısını ve hatta çocuğunu taşıyan; bir yandan da ev anahtarını bulmaya çalışan kişiye ANNE; bilgisayar çantasını karısına vererek sadece oğlunu kucaklayana da BABA denir.

> * 5 dakikada duş alıp 10 dakika içinde hem kendisini hem de çocuğunu hazırlayana ANNE; o 15 dakika boyunca gömleğine uygun kazak aramakla uğraştıktan sonra kapının önünde çantasını toparlayan karısına 'daha hazırlanmadın mı?' diye sorana BABA denir.


> * Uykusuzluktan süründüğü halde uyumamakta direnen çocuğuna söylenen kişiye ANNE; 'uykusu yok belli, olsa gider yatar zaten' diyene de BABA denir.


> * 1 saatte üç çeşit yemek, üstüne de salata hazırlayıp bir yandan da çocuğunu yedirene ANNE; iki tane amerikan servis koyarak 'sofrayı hazırladım' diyene de BABA denir.

> * Gecede beş kere kalktığı halde şikayet etmeye hakkı olmayana ANNE; 'dün gece uykum bölündü oğlanın ağlamalarından' diye şikayet edene de BABA denir.


> * Çocuğu hastalandığında sabaha kadar başında bekleyene ANNE; işten evi arayarak karısına 'ilaçlarını verdin mi?' diye sorana BABA denir.


> * Pazar sabahı havanın güzel olduğunu görüp çocuklarını parka götürmeyi planlayana ANNE; 'bu havada spor yapmalı, siz parka gidin ben koşacağım' diyerek kendini sokağa atana BABA denir.


> Tüm bunları açık açık yazana ANNE; 'hiç de değil, market torbalarını sana taşıtmıyorum' diyerek duruma son noktayı koyana da BABA denir.
.............veee

> Bu diyalogların sonunda birbirine hala gülümseyenlere da AŞIK denir.

2 Mayıs 2011 Pazartesi

Dekupaj Resmi-Deniz Kabugu

Cok hosuma gitti bu, paylasayim dedim.

Bizim Marifetli Perimiz Dekupaj blogu acmis- yuppiiii:-)Tesekkür ediyorum sevgili Serapa, marifetlerine bir yenisini daha katti. Artik Türk blogerlerinde ugrak yeri olacak bir Dekupaj blogumuz var. Hepimize hayirli olsun.

Tesekkürler sevgili Serap ve tesekkürler tüm emegi gecen canlar.

Blogumuza gitmek icin buradan lütfen.

Ne kadar Dekupaj resmim ve desenim varsa feda olsun:=)

Sevgimle.

Boyama Ta$lar


Biz hanimlar pek bir severiz deniz kenarlarindan böylesi taslari toplamayi, bence cok güzel bir fikir böylesi rengarenk boyayarak dekor amacli kullanmak onlari.

Ne dersiniz?

Japonca da isminizin nasıl yazıldığını merak ediyormusunuz?

O halde deneyin.İşte Alfabe..
yazın ve görelim kimin ismi güldürüyor…
A-ka *
B- tu *
C- mi *
D- te *
E-ku *
F- lu *
G- ji *
H- ri *
I- ki *
J- zu *
K- me *
L- ta *
M- rin *
N- to *
O-mo *
P- no *
Q- ke *
R-shi *
S- ari *
T-chi *
U- do *
V- ru *
W-mei *
X-na *
Y- fu *
Z- zichidoshitoka  / Turna


Hahaha bu 4 harfli ismimin Japoncasi, yarim sayfa yer kapliyor, düsümdümde 6 ya da 8 harfli ismi olanlar yandi :=)) Hastalansa receteye isim sigmaz hahaha:=)) Hadi canlar sizde yazin bakalim neler cikacak.