Bu Blogda Ara

Merhaba:)

Ziyaretiniz için teşekkür ederim !

Obrigada pela visita !
Thank you for your visit !
Gracias por su visita !
Merci pour votre visite !
Grazie per la vostra visita !
Спасибо за Ваш визит !
Danke für Ihren Besuch !

Selam Aleykum!

Ευχαριστίες για την επίσκεψη !

訪問いただきありがとうございます !


İzleyiciler

Facebook a son eklediklerim. Beklerim:=))

4 Mayıs 2011 Çarşamba

Anne kime denir, Baba kimdir?.... SÜPER :)))

> * Aynı anda kendi çantasını, çocuğunun çantasını, çocuğunun oyuncak kutusunu, market torbasını, çocuğunun ayakkabısını ve hatta çocuğunu taşıyan; bir yandan da ev anahtarını bulmaya çalışan kişiye ANNE; bilgisayar çantasını karısına vererek sadece oğlunu kucaklayana da BABA denir.

> * 5 dakikada duş alıp 10 dakika içinde hem kendisini hem de çocuğunu hazırlayana ANNE; o 15 dakika boyunca gömleğine uygun kazak aramakla uğraştıktan sonra kapının önünde çantasını toparlayan karısına 'daha hazırlanmadın mı?' diye sorana BABA denir.


> * Uykusuzluktan süründüğü halde uyumamakta direnen çocuğuna söylenen kişiye ANNE; 'uykusu yok belli, olsa gider yatar zaten' diyene de BABA denir.


> * 1 saatte üç çeşit yemek, üstüne de salata hazırlayıp bir yandan da çocuğunu yedirene ANNE; iki tane amerikan servis koyarak 'sofrayı hazırladım' diyene de BABA denir.

> * Gecede beş kere kalktığı halde şikayet etmeye hakkı olmayana ANNE; 'dün gece uykum bölündü oğlanın ağlamalarından' diye şikayet edene de BABA denir.


> * Çocuğu hastalandığında sabaha kadar başında bekleyene ANNE; işten evi arayarak karısına 'ilaçlarını verdin mi?' diye sorana BABA denir.


> * Pazar sabahı havanın güzel olduğunu görüp çocuklarını parka götürmeyi planlayana ANNE; 'bu havada spor yapmalı, siz parka gidin ben koşacağım' diyerek kendini sokağa atana BABA denir.


> Tüm bunları açık açık yazana ANNE; 'hiç de değil, market torbalarını sana taşıtmıyorum' diyerek duruma son noktayı koyana da BABA denir.
.............veee

> Bu diyalogların sonunda birbirine hala gülümseyenlere da AŞIK denir.

5 yorum:

 1. çokkkk güzel olmuş wallahi ben anne değilim ama bunları okurken annecim gözümün önüne geldi babamda tabii ne kadar doğru saptamalar:)

  YanıtlaSil
 2. Harika bir yazı arkadaşım aslında bunlara eklenecek daha birçok şey var ama yazı biraz mütevazi davranmış:))

  YanıtlaSil
 3. Dilek.....KÖLN4 Mayıs 2011 14:04

  Cok dogru.. ana gibi yar olmaz ,cennet annelerin ayaklari altindadir diyen atalarimiz ne güzel demisler ....cocugunun cani yansa bastan tirnaga icin sizlar ..ANNE= FEDAKARLIK,SEVGI,EMEK saymakla bitmez bunlari yaparkende hic bikmaz usanmaz ...sevgiyle kal can:)))

  YanıtlaSil
 4. Çok hoşmuş:)Eşime okuamadım ama bakalım okuyunca ne diyecek:)
  Sevgiler...

  YanıtlaSil