Bu Blogda Ara

Merhaba:)

Ziyaretiniz için teşekkür ederim !

Obrigada pela visita !
Thank you for your visit !
Gracias por su visita !
Merci pour votre visite !
Grazie per la vostra visita !
Спасибо за Ваш визит !
Danke für Ihren Besuch !

Selam Aleykum!

Ευχαριστίες για την επίσκεψη !

訪問いただきありがとうございます !


İzleyiciler

Facebook a son eklediklerim. Beklerim:=))

17 Şubat 2011 Perşembe

Güzellik elinizde!


Dışarıya adım atmadan, evinizde bakım uygulamak istemez misiniz? Kendi güzellik salonunuzu yaratabilirsiniz, bir günü kendinize ayırın ve bedeninizi şımartın!
Cilt temizliği, derinin salgılarını harekete geçirir ve deride biriken kirlerden kurtulmanızı sağlar. Cildinizin doğal dokusunu bozmadan, temizleme sütü ya da jeli kullanarak yüzünüzdeki gözeneklere dolan kirleri ve makyajı temizleyin. Bu işlemi yüz için üretilmiş özel temizleme fırçası kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. Böylece daha derinde bulunan kirleri de yok etmeniz mümkün olacaktır. Sonra da güzelce durulayın.
Peeling, cilt yüzeyinin soyulması işlemidir. Cildin ölü tabakası atılır, alt derideki kan dolaşımı hızlanır. Cildin tüm gözenekleri temizlenir. Peeling jelini, nemli cildinize uygulayın. Göz çevresi hassas deriden olduğu için, bu bölgeye peeling yapmayın. Sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın.
Minik sivilceler ve yorgun ciltler için, buhar banyosu mucizeler yaratır. Sivilceniz geçer, cildiniz parıldar ve yumuşacık olur. Bir kap kaynar suyun içine, bir avuç şifalı bitkilerden atın. Başınızın üzerine havlu alın ve sıcak suyun üzerine eğilin. Buharın dışarı çıkmaması için, havluyu üzerinize güzelce kapatın. 10 dakika yüzünüzü bu şekilde buhara tutun. Sonra havluyla yüzünüzü hafifçe kurulayın.
Buhar banyosundan sonra gözenekler açılmış ve yumuşamış olur. İşte o zaman sivilceleri yok etmenin tam zamanıdır. Ancak doğrudan parmaklarınızla sıkmayın. Ellerinizi yıkamış bile olsanız, parmaklarınızda enfeksiyon yapacak bakteriler kalmış olabilir. Parmaklarınızın ucuna alkolle ıslattığınız kağıt mendilleri dolayın. Sivilcelere çok basınç uygulamadan sıkın.
Sivilcelerden kurtulduktan sonra, vitamin içeren bir maskeyle bakım sırasında yorulmuş olan cildinizi şımartın. Maskeyi bir fırçayla yüzünüze eşit miktarda sürün. 10 dakika bekledikten sonra, ılık suyla durulayın.
Tonikler maskeden sonra cilde nem ve tazelik kazandırır. Alkolsüz bir tonik kullanarak cildinizde kalanları alırsınız. Bir pamuğa dökeceğiniz toniği yüzünüze okşar gibi sürün. Yüzün gençleşmesi, kan dolaşımının hızlanması, besinlerde oksijenin yüz üstündeki dokulara erişebilmesi için cildi canlandırmak gerekir.
Cildiniz artık, etken maddeleri almak için hazır. Kollajen ampulleriyle sıkılaştırma kürü yapabilirsiniz. Ampulü peçeteye sarın ve kapağını kırın. İçindeki sıvıyı parmak uçlarınıza dökün ve cildinize yumuşak masaj hareketleriyle yedirin.
Sevdiğiniz bir meyvenin kremini, bakımınızın son adımında kullanabilirsiniz. Bunun için, minik dairelerle masaj yaparak cildinize yedirmeniz yeterli. Cilt bakımınızın pamuksu yumuşaklığın keyfini sürerek güne taze bir başlangıç yapabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder